25. marec

Pridajte sa!

25.marec – Deň počatého dieťaťa je celoslovenská kampaň, ktorú organizuje občianske združenie Fórum života tento rok už po 23. krát. Kampaň DPD pozýva byť hlasom tých, ktorí ho nemajú. Možno ju podporiť nosením bielej stužky, ktorá vyjadruje postoj ochrany života od jeho počatia..

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

Aktivity spájané s kampaňou DPD

1. Pripravme si stužky doma

Zvládne to naozaj každý: preloženú stužku pripevníme špendlíkom na viditeľné miesto na odeve. Biele stužky môžeme nosiť od 20. do 26. marca.

4

Pozrime si film

Z robenia stužiek si urobte rodinnú udalosť. Pozrite si pritom spoločne dobrý film s prolife tematikou: napríklad Bella, October Baby, Láska je voľba (o Gianne Mollovej) a podobne. Bella a October Baby možno objednať u nás.

5

Zahranie si hry
Neviditeľný človek​

Objavme zaujímavé, dôležité, vážne i vtipné fakty o neviditeľnom človeku a zahrajme sa edukatívnu hru.​

6

Vyzdobenie okna
bielou stužkou​

#Sme doma a aj takouto kreatívnou formou dáme vedieť svojmu okoliu o kampani Deň počatého dieťaťa.​

7

Spájačka

Pripravili sme pre vás takúto obľúbenú aktivitu pre deti – číselnú spájačku.

9

Blogy​

Sledujte blog na tejto stránke a podeľte sa s nami o váš životný príbeh. Napíšte nám, ako si vy uvedomujete, že: „Život je dar“ a pošlite na mail: kampane@forumzivota.sk

Blog 2022

Život je krásny očami pôrodnej asistentky Katky

Má 21 rokov, študuje 2. ročník na Jesseniovej lekárskej fakulte odbor pôrodná asistencia. V rozhovore zdieľala svoje rozhodovanie sa pre tento odbor i svoje pocity počas momentu príchodu na svet nového človiečika. 

Vizuál kampane 2022

Vizuál tohtoročnej kampane Dňa počatého dieťaťa nadväzuje na minuloročný vizuál. Avšak v jeho obsahu dominuje ešte niečo iné – dôležité a zásadné… 

 

Tlačová správa: Deň počatého dieťaťa aj tento rok

Štartujeme 22. ročník celoslovenskej osvetovej kampane Deň počatého dieťaťa.  Cieľom je poukázať na fakt, že každý ľudský život začína počatím. Mottom tohtoročnej kampane je „Život je dar“.  V súvislosti ťažkými celospoločenskými okolnosťami si uvedomujeme, že život potrebuje nádej.

UMYTE SI RUKY A OSLÁVTE S NAMI ŽIVOT!

Predstavujeme Vám mydlo CEFERINO. Je to mydlo, ktoré 3-krát čistí, pretože očistí Vaše ruky, chráni prírodu a pomáha čistiť srdcia, a to najmä srdcia Rómov, ktorým dáva prácu. Naše mydlá sú vyrobené zo zbytkových surovín, a pritom neškodia prírode, sú v nej odbúrateľné.

Ako vyzerá neviditeľný človek

Úchvatné video neviditeľného človeka. Jeho prvých 9 mesiacov v štyroch minútach.

Hra Neviditeľný človek

Veľké fakty o živote. Prvých 20 týždňov najväčších zmien.

Hra ukazuje vývin pred narodením na základe dostupných medicínskych poznatkov bez akejkoľvek náboženskej či inej ideologickej interpretácie.